Zaži dobrodružstvo v Minecrafte s jazykom Python

Minecraft je dnes fenomén. To dokazuje aj fakt, že aj napriek 10 rokom, počas ktorých je na trhu, sa jedná stále o “Áčkový” titul. Jeho grafika je síce otrasne kockatá a hráčov súčasných peciek ako Cyberpunk alebo Fortnite nijako neohúri, ale aj tak na YouTube nájdete tisícky “júťúberov” s obrovským množstvom odberateľov, ktorí sa dokážu pozerať hodiny na videá, ako Minecraft hrá niekto iný.

Ako učitelia (a rodičia) sa často na hry pozeráme ako na zavrženiahodné zlo. Vnímame len to, že pri tých hrách “zabíjajú” svoj čas, ale neuvedomujeme si potenciál, ktorý so sebou nesú. Pretože ich nemusíme nijako nútiť k tomu, aby sa hrali.

O čom teda bude webinár? Spolu s najzorientovanejším “majnkraftistom” v okolí Oliverom, ktorý má veľmi dobrý prehľad aj v československej YouTube scéne, vám ukážeme, že Minecraft vie byť skvelým prostredím aj vo výučbe programovania. Predstavíme si základné koncepty práce s knižnicou mcpi v jazyku Python, vykreslíme pár blokov, ale ukážeme si aj komplexnejšie úlohy, ktoré môžu byť pre detiská tou ozajstnou výzvou. A to všetko úplne zadarmo!

Vo videokonferenčnej miestnosti budeme už od 14:30.