Node-RED: Tipy a triky #1

Poznáte nástroj Node-RED? Niektorí z vás si pamätajú, ako sme práve s ním rozbiehali podobu prvých Namakaných webinárov ešte minulý rok na jar. Vtedy to síce boli skôr (niekoľkohodinové) workshopy, ale odvtedy ste ho mnohí z vás začali používať aj vo výučbe, pretože ste v ňom videli obrovský potenciál.

Dnes štartujeme prvý webinár zo série tipov a trikov v tomto nástroji pre všetkých vás, ktorých očaril, a ktorí to s ním myslia vážne. Ale rovnako aj pre všetkých vás, ktorí ešte váhate alebo ste nemali šancu sa s ním stretnúť.

A aké tipy a triky vám ukážeme? Napríklad si ukážeme možnosti spustenia a inštalácie tohto nástroja (lokálne, v Docker kontajneri a pomocou služby Fred). Ukážeme vám, ako k nemu pripojiť mikrokontroléry Arduino Uno, ESP32 a BBC micro:bit a ako s nimi komunikovať. Spustíme Node-RED na minipočítači Raspberry Pi a ukážeme si, že sa pomocou neho dajú ovládať aj jeho GPIO piny. Oblasť IoT je aj o údajoch, tak si ukážeme, ako načítať údaje uložené v CSV súbore a spracovávať ich v pravidelných intervaloch riadok po riadku. Rovnako vám ukážeme, ako jednoducho viete v tomto nástroji vytvárať jednoduché dashboard-y a prezentovať v nich svoje údaje. A ešte…

…a ešte vám isto ukážeme niečo ďalšie. Príďte sa teda pozrieť na prvú várku tipov a trikov v nástroji Node-RED, ktoré vám ukážu Danka Bruothová, Paľo Bálint a Mirek Biňas.

Vo videokonferenčnej miestnosti budeme už od 15:30.