Základy testovania v jazyku Python s rámcom pytest (nie len) pre učiteľov

Základy testovania v jazyku Python s rámcom pytest (nie len) pre učiteľov - banner

Síce sa to nezdá, ale testujeme denne. Keď si pripravíte kávu alebo dostanete pred seba horúcu polievku, tak opatrne testujete, či už má tú správnu teplotu, aby ste sa mohli napiť alebo začať jesť. Keď si kupujete topánky, tak tiež nedáte na prvý pohľad, ale vyskúšate si, aké sú pohodlné, či vás netlačia a hlavne, či v nich dobre vyzeráte. Rovnako tak, keď si kupujete nohavice, tak vás síce zaujíma cena, ale najmä to, ako v nich vyzerá vaša ritka.

Sme testeri a testovanie je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Testovanie je dnes taktiež neoddeliteľnou súčasťou (nie len) veľkých softvérových projektov. A samozrejme - pred uvedením akéhokoľvek výrobku na trh je tento dôkladne testovaný rozličnými typmi testov.

Na tomto webinári sa naučíme základy softvérového testovania v jazyku Python pomocou rámca pytest. Pokúsim sa vám predstaviť základné pravidlá pre písanie testov, ale hlavne učiteľom ukážem, čo im môže testovanie priniesť pri hodnotení študentských zadaní. A vychádzať budem z takmer 10 ročných skúseností, ktoré máme s nasadením prístupu vývoja riadeného testami priamo do výučby.

Vo videokonferenčnej miestnosti budeme už od 15:30.